MENU

Resort Miramonti Letné aktivity

Čo Vás v Tatrách čaká v lete? 

V letných mesiacoch ponúka Tatranský národný park úchvatnú krajinu, v ktorej môžete obdivovať horské jazerá, vodopády a ostré štíty hôr, ktorých protiklad tvoria pokojné horské doliny a lúky.

 

 

Vo Vysokých Tatrách sa nachádza viac ako 600 km značených turistických trás, ktoré Vás prevedú všetkými týmito krásami. Využiť môžete tiež tatranské lanovky, ktoré Vás pohodlne vyvezú na vrcholy majestátnych hôr. Medzi najobľúbenejšie patrí výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier, Lomnický štít. Pri ceste lanovkou prekonáte výškový rozdiel viac ako 1 700 m a vystúpite až do výšky 2 634 m. Pri dobrých poveternostných podmienkach môžete z Lomnického štítu vidieť až pätinu Slovenska.

 

Na priaznivcov cykloturistiky vo Vysokých Tatrách čaká 300 km dobre značených cyklotrás, ktoré im umožnia spoznávať tento región zo sedla ich kolies. Špeciálne trasy pre zjazd na horských bicykloch nájdete na Hrebienku pri Starom Smokovci. V Bachledovej doline je pre skúsených bikerov k dispozícii tiež bikepark.
Veľká Lomnica ponúkne možnosť zahrať si golf na 27 jamkovom ihrisku golfového rezortu Black Stork. Najlepšie hodnotené golfové ihrisko na Slovensku sa pýši plochou 120 ha a nachádza sa v samom srdci nedotknutej tatranskej prírody s kompletným golfovým zázemím.

 

Romantickú vychádzku loďkou môžete zažiť v atraktívnej lokalite ľadovcového jazera Štrbské pleso. Táto tradícia je viac ako 130 rokov stará a návštevníkom sa tu naskytne krásny výhľad na Solisko. V horúcich letných dňoch turisti ocenia množstvo prírodných i umelých vodných plôch na kúpanie. Neďaleko ubytovania  v Tatranskej Lomnici sa nachádza hneď niekoľko akvaparkov s množstvom vodných atrakcií a tobogánov. Akvapark AquaCity Poprad sa pýši tiež termálnymi bazénmi, moderným wellness centrom a aktivitami vhodnými pre rodiny s deťmi. Letné mesiace sú tiež bohaté na množstvo kultúrnych a folklórnych podujatí, ktorých súčasťou sú koncerty slovenskej hudby a vystúpenia folklórnych tanečných súborov.

 

Resort Miramonti Zimné aktivity

Čarovný čas vo Vysokých Tatrách 

V zimných mesiacoch je región Vysokých Tatier vyhľadávaným zimným strediskom s perfektnými podmienkami pre zjazdové lyžovanie a bežkovanie. Vhodným východiskovým bodom k návšteve okolitých lyžiarskych tratí je, vzhľadom k svojej ideálnej polohe, práve náš Resort Miramonti. 

 

 

Tatranská Lomnica je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku. Terén na úpätí Lomnického štítu je upravovaný až do nadmorskej výšky 2196 m.n.m. Stredisko sa pýši najdlhšou zjazdovkou na Slovensku, ktorá meria 5500 metrov. V Tatranskej Lomnici nájdeme zjazdovky všetkých obtiažností s celkovou dĺžkou 12 km. Medzi tie jednoduchšie patrí napr. Štart či Buková hora s modernými sedačkovými lanovkami. Vyššie položená zjazdovka Čučoriedka ponúkne červené zjazdovky strednej obtiažnosti. Najstrmšou z nich je Lomnické sedlo s označením čiernej farby. Najväčším a najznámejším areálom pre bežecké lyžovanie je Štrbské pleso. Bežkári tu nájdu celkom 8 profesionálne upravených okruhov, ktoré sú vďaka umelému zasnežovaniu k dispozícii celú zimnú sezónu.


Ani v čase, keď Tatry ležia pod snehom, sa nemusíte vzdávať pešej horskej turistiky. Aj v zime je tu prístupných približne 20 km značených turistických trás, ktoré sú pre návštevníkov dostupné až k vysokohorským chatám. Vodopády Studeného potoka sú atraktívne obzvlášť v zimných mesiacoch, kedy padajúca voda vytvára zaujímavé ľadové kulisy. Východiskovým bodom tohto výletu je Tatranská Lomnica. Po hodine stúpania sa dostanete až k vodopádom, odkiaľ môžete pokračovať Tatranskou magistrálou až na Skalnaté pleso.

Miramonti Resort - Horný Smokovec Vysoké Tatry hodnocení