MENU

Lyžiarske strediská

Kde všade sa dá v Tatrách lyžovať? 

Greguška Ski – Pod lesom 

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 2,6 kilometra

Lyžiarske stredisko Greguška je vhodné pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Nachádzajú sa tu 2 lyžiarske vleky. Zjazdovka má 400 metrov s 50 metrovým prevýšením. V stredisku nájdete lyžiarsku školu a bufet.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


Starý Smokovec 

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 2,8 kilometra 

Lyžiarske stredisko Starý Smokovec je rozdelené na 2 areály - Jakubkova lúka a Hrebienok - vzdialené od seba 600 metrov. Jakubkova lúka ponúka 2 vleky (853 a 70 metrov) a je vhodná pre výuku lyžovania. Hrebienok ponúka jednu modrú zjazdovku (2350 metrov) a sánkarskú dráhu dlhú 2700 m s večerným osvetlením. Prepravu zabezpečuje pozemná lanovka. V stredisku pôsobí lyžiarska škola a požičovňa športového vybavenia.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


Tatranská Lomnica 

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 4,6 kilometra

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku s najdlhšou zjazdovkou na Slovensku (5500 m). Nachádza sa tu Lomnické sedlo – najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka. Jej vrchol je vo výške 2190 m. n. m. s prevýšením 440 m. Hovorí sa, že sa tu dá zažiť jedna z najlepších lyžovačiek na Slovensku hlavne vďaka 5-mesačnej garancii snehu a najmodernejšej lanovkám. Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku presahuje 12 km, na ktoré Vás vyvezú 2 vleky a 7 lanoviek. Stredisko zároveň ponúka takmer 6 km menej náročných zjazdoviek, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. V areáli je špeciálna zimná hliadka Ski Patrol. V stredisku nájdete aj detský park Maxiland, funpark, tri bežecké trate v celkovej dĺžke takmer 25 km, lyžiarska škola, požičovňa a servis.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


Štrbské Pleso 

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 18,5 kilometra

Najvyšším bodom v stredisku Štrbské pleso je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú prenádherné výhľady na Kriváň, Podtatranskú kotlinu a Nízke Tatry. Zjazdovky Solisko, Esíčko, Turistická a Interski sú dostupné pomocou 4-sedačky Solisko (najdlhšia sedačka na Slovensku). Furkotka je dostupná zo 6-sedačky Furkota. Areál ponúka i parkovisko, snowpark, požičovňu, servis, lyžiarsku školu, bežecké trate v celkovej dĺžke 26,5 km a mnoho ďalšieho.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


Bachledka Ski&Sun 

 

Areál sa nachádza v pohorí Spišská Magura a ponúka zjazdovky s rôznou obtiažnosťou, od ľahkej až po ťažkú. Bežkári ocenia upravované trate s celkovou dĺžkou 20 km. Stredisko ponúka i lyžiarsku a snowboardovú školu, snowtubing, snowrafting, požičovňu, reštauráciu a bufety. Bachledka Ski&Sun je od zimnej sezóny 2015/16 členom skupiny TatrySki, čo lyžiarom umožňuje lyžovať až na 40 km zjazdoviek v deviatich lyžiarskych strediskách na Slovensku a v Poľsku pri zakúpenom skipase minimálne na 2 dni. Tento rok nahradí 3-sedačkovú lanovku z Bachledovej doline nová 10-miestna kabínková lanovka. Cesta sa skráti na neuveriteľných 7 minút.

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 19,7 kilometra

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


Snowpark Lučivná 

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 23 kilometrov

Snowpark ponúka ideálne rodinné lyžovanie za priaznivé ceny. Nachádza sa len 4 km od Svitu a 12 km od Popradu. V areáli nájdete 4 lyžiarke vleky, 1,5 km lyžiarskych a 3 km bežeckých tratí a tiež snowtubingovú dráhu. K dispozícií škola lyžovania, snowtubing, detské ihrisko, bufet a mnoho ďalšieho.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


Kubašok Ski Center - Spišské Bystré

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 24 kilometrov

V stredisku Kubašok sa nachádza 5 vlekov pre lyžiarov a 1 vlek pre snowtubing. Areál je vhodný pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Vďaka výhodným cenám si na svoje prídu tiež školy či rôzne sústredenia a rodiny.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


Lyžiarske Stredisko Lopušná Dolina

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 25 kilometrov

Lyžiarske stredisko sa nachádza pri meste Svit v nadmorskej výške 777 m.n.m. s prevýšením 140 m a ponúka denné i večerné lyžovanie. Prepravu zabezpečujů 4 lyžiarske vleky. V stredisku sa nachádza prírodná ľadová plocha s rozmermi 24 m x 14 m, ski škola, požičovňa, ski servis, bufet a reštaurácia.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 


 SkiTatry -Tatrasvit

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 26 kilometrov

Stredisko sa nachádza v Lopušnej doline 784 m.n.m a ponúka 2 zjazdovky (100 a 1100 metrov). Na dlhšej zjazdovke je k dispozícii slalomový svah, ktorý je vhodný aj pre skúsenejších lyžiarov. Areál ponúka reštauráciu a rýchle občerstvenie, parkovanie i inštruktorov lyžovania.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

 

Miramonti Resort - Horný Smokovec Vysoké Tatry hodnocení