MENU

Cyklotrasy

Tatry - raj pre cyklistov 

Vo Vysokých Tatrách nájdete mnoho cyklotrás s rôznou náročnosťou. Či už chcete jazdiť po lesných či asfaltových cestách, zvoliť náročný či ľahší terén, v Tatrách si nájdete to svoje. Nižšie na stránke nájdete pár cyklo tipov, ktoré sme pre Vás vybrali. Ak sa Vám bicykel nechce ťahať až do Tatier, radi Vám vybavíme zapožičanie bicykla priamo na recepcii resortu. Viac informácií nájdete v sekcii služby.

 

 


Stará Lesná - Tatranská Lomnica

Stará Lesná (736 m n.m.) – Tatranská Lomnica (850 m n.m.)

Dĺžka: 2 km 

 


Hrebienok

Horný Smokovec (890 m n.m.) – Hrebienok (1 285 m n.m.)

Dĺžka: 3,4 km

Vychádzať sa môže z Horného Smokovca, priamo v resortu Miramonti do dolnej stanice lanovky v Starom Smokovci. Následne sa stúpa serpentínami na Hrebienok k hornej stanici lanovky kde trasa končí.

 


Cyklotrasa Bielovodskou dolinou

Lysá Poľana (970 m n.m.) – Horáreň Biela voda (1 015 m n.m.)

Dĺžka: 3 km

Z Lysej Poľany modrou turistickou značkou. Stúpanie dolinou popri potoku Biela voda k Horárni Biela voda, kde trasa končí.

 


Horný Smokovec – Gerlachov

Horný Smokovec (890 m n.m.) – Žakovská poľana – Gerlachov (800 m n.m.)

Dĺžka: 5,6 km

Vychádzame z Horného Smokovca k motorestu Raimund (Dolný Smokovec). Odtiaľ asfaltovou cestou okolo polesia, neskôr lesnou cestou cez Žakovskú poľanu do Gerlachova.

 


Horný Smokovec – Nová Lesná

Horný Smokovec (890 m. n. m.) – Nová Lesná (750 m. n. m.)

Dĺžka:  9,5 km

Vychádzame z Horného Smokovca. Dolný Smokovec obchádzame z ľava a asfaltovou cestou pokračujeme až do Novej Lesnej.

 


Cyklotrasa Sliezsky dom

Horný Smokovec (890m.n.m.) - Tatranská polianka (1 005 m. n. m.) – Sliezsky dom (1 670 m. n. m.)

Dĺžka: 11,1 km

Z Horného Smokovca na Tatranskú Polianku a na parkovisko nad liečebňou. Nasleduje stúpanie zeleným značkovaným chodníkom serpentínami (spočiatku strmšími) Velickou dolinou až k horskému hotelu Sliezsky dom.

 


Cyklotrasa k Zelenému plesu

Autobusová zástavka Biela voda

Dĺžka: 7,8 km

Trasa začína u autobusovej zástavky Biela voda po žltej turistickej značke. Po Šalviou prameň stúpame asfaltovou cestou. Od prameňa pokračujeme lesným chodníkom, miestami kamenistým až na Chatu pri Zelenom plese.

 


Cyklotrasa Kôprovou dolinou

Podbanské (950 m. n. m.) – rázcestie pod Grúnikom (1 069 m. n. m.) - koniec asfaltovej cesty, odbočka na Kmeťov vodopád (1 245 m. n. m.)

Dĺžka: 7,8 + 7,8 km

 

Vychádzame z Podbanského žltou turistickou značkou po alfaltovej ceste. Na rázcestí Tichej a Kôprovej doliny sa odkláňame doprava - na východ, asfaltovou cestou (zelené značenie) do Kôprovej doliny. Prechádzame popri Kôprovskom potoku na rázcestie pod Grúnikom, odkiaľ sa napájame na značkovanú modrú turistickú trasu, ktorá vedie z Troch studničiek. Následne sa stúpa po asfaltovej ceste až na jej koniec, k odbočke na Kmeťov vodopád - najvyšší vodopád v Tatrách (80 m.).

 


Cyklotrasa Cestou Slobody

Tatranská kotlina (760 m. n. m.) - Kežmarské Žľaby (902 m. n. m.) - Tatranské Matliare (885 m. n. m.) - Tatranská Lomnica (850 m. n. m.) - Tatranská Lesná (915 m. n. m.) - Horný Smokovec (955 m. n. m.) - Starý Smokovec (990 m. n. m.) - Tatranské Zruby (1 000 m. n. m.) - Tatranská Polianka (1 005 m. n. m.) - Nová Polianka (1 040 m. n. m.) - Vyšné Hágy (1 100 m. n. m.) - Štrbské Pleso (1 350 m. n. m.) - Podbanské (940 m. n. m.)

Dĺžka: 46 km

Cesta Slobody prechádza južným úbočím Vysokých Tatier. Trasa môže byť prispôsobená fyzickej kondícii.

 

 

 

Miramonti Resort - Horný Smokovec Vysoké Tatry hodnocení