MENU

Resort Miramonti Tipy na výlety

Čo stojí za objavenie v tatranskej prírode? 

Tatranská príroda ponúka veľké množstvo miest, ktoré stoja za návštevu pre aktívnych aj pasívnych turistov. Hlavnými centrami turistického ruchu sú Tatranská Lomnica, Štrbské pleso a Starý Smokovec. Vystúpte na vysokohorské chaty, využite 600 km značených turistických chodníkov, navštívte tatranské plesá a prenádherné vodopády. Prezrite si tatranskú prírodu zo sedla bicykla a prevezte sa po 302km cyklistických chodníkov. Vezmite svoje deti do aquaparku, alebo im ukážte im slovenské pamiatky. To, a omnoho viac Vás čaká vo Vysokých Tatrách.

 

 

 

  

Trickalandia 

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 1,4 kilometra

Tricklandia je miesto, kde zažijete putovanie Slovenskom, v galérií optických ilúzií. Na ploche 500 m2 sa nachádza 24 atrakcií.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach - tricklandia.sk

 


Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 1,9 kilometra

Hrebienok je jeden z najnavštevovanejších miest vo Vysokých Tatrách. Lanovka prekonáva prevýšenie 247 metrov. Jazda lanovkou trvá 5 minút.

 


 Tatranská Lomnica

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 4,6 kilometrov

Tatranská Lomnica sa nachádza len pár kilometrov od Horného Smokovca a je považovaná, rovnako ako Smokovec za turistické centrum Vysokých Tatier. Z Lomnice sa dostanete na Skalnaté pleso či Lomnický štít, prejsť si môžete zákutia tatranskej prírody či vyskúšať zjazd na kolobežkách zo Štartu.

 


Botanická záhrada - Expozícia Tatranskej prírody

Cieľom expozície je poznávanie tatranskej prírody, záchrana a zachovanie flóry a jej ochrana.V Expozícii tatranskej prírody sa nachádza aj malá geologická plocha a pamätné miesto.

 Viac informácií nájdete na stránkach - lesytanap.sk/sk/pre-navstevnikov/botanicka-zahrada/

 


Skalnaté pleso

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 7,9 kilometrov

Skalnaté pleso je morénové pleso a patrí medzi najobľúbenejšie turistické miesto vo Vysokých Tatrách. Z Tatranskej Lomnice vás vyvezie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás na Skalnaté pleso vyvezie nová moderná gondola až pre 15 osôb. Okolie plesa je ideálne pre túry a prechádzky.

Viac informácií nájdete na stránkach - vt.sk/vylety-lanovkami/skalnate-pleso

 


Lomnický štít

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 15 kilometrov

Na Lomnický Štít sa vydáte z Tatranskej Lomnice 4 sedačkovou kabínkovou lanovkou , ktorá vás vyvezie na medzistanice Štart. Tu prestúpite na pohodlnú 15 miestnu lanovku a dostanete sa na Skalnaté Pleso, ktoré je prestupnou stanicou práve na Lomnický Štít. Jazda na Lomničák trvá 8,5 minúty a na vrchol sa dostanete unikátnou visutou lanovkou, ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie. Odporúčame si lístky na Lomnický Štít kúpiť v predstihu, táto atrakcia je v Tatrách Veľmi populárna. Online lístky si môžete kúpiť na gopass.sk maximálne 6 dní pred plánovaným výletom. Na vrcholkoch Váš čakajú neopakovateľné výhľady a útulná kaviareň Dedo. Ak sa vydáte na štít, nezabudnite si pribaliť miestenku (musí byť predložená pred vstupom do lanovky na štít) a niečo teplé na seba.

 


Obrovský vodopád

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 5,7 kilometrov

Obrovský vodopád je piaty najvyšší vodopád vo Vysokých Tatrách a nachádza sa v nadmorskej výške 1 330 m. Je široký 0,5 metra a vysoký približne 15 metrov. Obrovský vodopád nájdeme priamo pri Tatranskej magistrále (turistický chodník značený červenou značkou), v smere z Hrebienka na Skalnaté pleso, medzi Rainerovou a Zamkovského chatou. Túra je nenáročná, ideálna aj pre rodiny s deťmi.

 


Slavkovský štít

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 8,8 kilometrov

Cesta ku Slavkovskému štítu (2452 m.n.m.) začína v Starom Smokovci pri stanici pozemnej lanovky, ktorú však neobchádzam z pravej strany (cesta na Hrebienok), ale z ľavej strany. Túra na vrchol patrí k tým namáhavejším. Výstupová trasa je jednotvárna, ale výhľad je priam famózny a rozhodne stojí za námahu!

Viac informácií nájdete na stránkach - vt.sk/vylety-lanovkami/skalnate-pleso

 


AquaCity Poprad

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 16,6 kilometra

Aquapark AquaCity Poprad ponúka 13 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogány, 350 vodných atrakcií, najväčšie wellness a spa centrum na Slovensku, detské kútiky, ihriská, zábavné animačné programy pre deti a výnimočnú 3D Laser show. 

Viac informácií nájdete na stránkach - aquacity.sk

 


Jazero Štrbské pleso

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 17 kilometrov

Štrbské pleso (1346m.n.m.) je morénové ľadovcové jazero, ktoré je zároveň najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso. Štrbské pleso je nádherné miesto v akomkoľvek počasí i ročnom období. Novovybudované mólo s prekrásnym výhľadom v lete ponúka 22 člnkov či služby súkromného veslára. V zime si v okolí jazera môžete pohodlne zabežkovať a vychutnať si pravú zimu v tatranskej prírode.

 


Chodník korunami stromov Bechledka

Vzdialenosť od Resortu Miramonti: 19,6 kilometra

Chodník korunami stromov sa nachádza na vrchole Spišskej Magury a jeho celková dĺžka je 600 metrov. Trasa ponúka rôzne adrenalínové zákutia, edukačné zástavky pre deti a 67 metrov dlhý suchý tobogán. Chodník je otvorený denne od 9:00 do 19:00. Posledný vstup je možný vždy o 18:00.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach - chodnikkorunamistromov.sk

 

Miramonti Resort - Horný Smokovec Vysoké Tatry hodnocení