MENU

Resort Miramonti Zimné aktivity

Čarovný čas vo Vysokých Tatrách 

V zimných mesiacoch je región Vysokých Tatier vyhľadávaným zimným strediskom s perfektnými podmienkami pre zjazdové lyžovanie a bežkovanie. Vhodným východiskovým bodom k návšteve okolitých lyžiarskych tratí je, vzhľadom k svojej ideálnej polohe, práve náš Resort Miramonti. 

 

 

Tatranská Lomnica je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku. Terén na úpätí Lomnického štítu je upravovaný až do nadmorskej výšky 2196 m.n.m. Stredisko sa pýši najdlhšou zjazdovkou na Slovensku, ktorá meria 5500 metrov. V Tatranskej Lomnici nájdeme zjazdovky všetkých obtiažností s celkovou dĺžkou 12 km. Medzi tie jednoduchšie patrí napr. Štart či Buková hora s modernými sedačkovými lanovkami. Vyššie položená zjazdovka Čučoriedka ponúkne červené zjazdovky strednej obtiažnosti. Najstrmšou z nich je Lomnické sedlo s označením čiernej farby. Najväčším a najznámejším areálom pre bežecké lyžovanie je Štrbské pleso. Bežkári tu nájdu celkom 8 profesionálne upravených okruhov, ktoré sú vďaka umelému zasnežovaniu k dispozícii celú zimnú sezónu.


Ani v čase, keď Tatry ležia pod snehom, sa nemusíte vzdávať pešej horskej turistiky. Aj v zime je tu prístupných približne 20 km značených turistických trás, ktoré sú pre návštevníkov dostupné až k vysokohorským chatám. Vodopády Studeného potoka sú atraktívne obzvlášť v zimných mesiacoch, kedy padajúca voda vytvára zaujímavé ľadové kulisy. Východiskovým bodom tohto výletu je Tatranská Lomnica. Po hodine stúpania sa dostanete až k vodopádom, odkiaľ môžete pokračovať Tatranskou magistrálou až na Skalnaté pleso.

Miramonti Resort - Horný Smokovec Vysoké Tatry hodnocení